Elektronika samochodowa

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu każdy wiedział czym zajmuje się elektryk czy elektromechanik samochodowy oraz co wchodzi w zakres jego obowiązków. Z biegiem lat wiele się zmieniło.

elektryka samochodowa bielskoObecnie, ze względu na ogromny rozwój techniki, konieczne stało się utworzenie nowej dziedziny motoryzacji, jaką jest elektronika samochodowa. Stawia ona przede wszystkim na używanie profesjonalnego sprzętu diagnostycznego i posiadanie ogromnej wiedzy dotyczącej budowy podzespołów montowanych w nowoczesnych pojazdach i ich silnikach.

Wpływ na jej powstanie miał rok 1988 i wprowadzenie w życie trzech kryteriów dotyczących konstruowania samochodów. Po pierwsze ustalono, że wszystkie auta muszą zostać wyposażone w układ samodiagnostyki. Po drugie w każdym wozie muszą pojawić się kontrolki sygnalizujące usterki silnika. Po trzecie kody usterek muszą zostać zapamiętane przez znajdujące się w nim sterowniki. Ponadto ustalono, że w pojazdach będą pojawiać się różnego rodzaju moduły i czujniki, mające zagwarantować większe bezpieczeństwo podczas jazdy i poprawić komfort podróżowania. To z kolei przyczyniło się do wzrostu zapotrzebowania na tworzenie oprogramowań sterujących, rozszerzanie grup sterowników oraz wprowadzanie modyfikacji, których celem jest usprawnienie ich działania.

W następstwie tych wszystkich zmian powołano do życia elektronikę samochodową, dającą mnóstwo różnych możliwości w zakresie wykonywania nowych produktów i ich ulepszania.

Ogólnie rzecz ujmując, elektronika samochodowa skupia się na wszystkim, co związane z pracą silnika, funkcjonowaniem układów sterujących oraz modułów.

 

Działania, które wchodzą w jej zakres to:

  • programowanie,
  • diagnostyka komputerowa,
  • adaptacje,
  • kodowanie sterowników,
  • flashowanie sterowników (tzw. zmiana oprogramowania silnika).

Jesteśmy firmą, która stara się działać wielotorowo, dlatego nie zajmujemy się tylko i wyłącznie diagnostyką komputerową i kasowaniu

błedów, ale także na likwidacji usterek.

Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu.

Podczas wykonywania napraw korzystamy z dużej wiedzy i wieloletniego doświadczenia, dzięki czemu zawsze potrafimy znaleźć optymalne rozwiązanie problemu.